Ile zarabia kierownik biura tłumaczeń?

zarobki kierownika biura tlumaczen, wynagrodzenie office managera

Ile zarabia kierownik biura tłumaczeń? Co wpływa na jego wynagrodzenie? Jak wygląda praca office managera? Dla Ciebie i wielu osób to ciekawa sprawa, ile może zarobić osoba na takim stanowisku. Na pewno jeszcze bardziej interesujące jest porównanie pensji takiego kierownika projektu z zarobkami tłumacza. Zapewne w tej chwili zastanawiasz się, na jakim poziomie są średnie zarobki takich fachowców. Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie pytania i frapujące Cię kwestie, pomożemy Ci poznać fakty. A skoro o pieniądzach dziś mowa. Zig Ziglar powiedział kiedyś: „kiedy robimy więcej niż to, za co nam płacą, w końcu będą nam płacić więcej, za to, co robimy”.

Co wpływa na wynagrodzenie?

Sprawą, która Cię interesuje w tej chwili jest to, ile zarabia kierownik biura tłumaczeń. Zanim przejdziemy do konkretnych kwot netto i brutto, zatrzymajmy się na pewnej bardzo ważnej kwestii. O czym mowa? Czy w ogóle zastanawiałeś się nad tym, co wpływa na wynagrodzenie? Spójrzmy na temat szerzej, weźmy pod uwagę zawody takie jak na przykład: office manager, tłumacz, bankowiec, nauczyciel, copywrier, sprzedawca czy mechanik samochodowy. Jakie czynniki odgrywają największą rolę w tym, jaka kwota brutto miesięcznie wpłynie na ich konto? Niezależnie od branży czy dziedziny na zarobki mają wpływ:

  • Twoje kwalifikacje zawodowe. Ukończone studia dzienne lub zaoczne czy te trybem wieczorowym, a także studia podyplomowe. Będą to również wszystkie kursy czy warsztaty. Znaczenie ma też znajomość języka obcego – najlepiej potwierdzona certyfikatem. Jeżeli znasz ich kilka, tym lepiej dla Ciebie! Obecnie znajomość języków obcych, jak najbardziej jest ceniona. Zaliczyć tu można też posiadanie prawa jazdy, wszystkie posiadane licencje czy inne uprawnienia.
  • Doświadczenie zawodowe. Staż pracy zawsze miał przełożenie na zarobki. Dlaczego? Dobry pracownik, który posiada odpowiedni staż pracy zwykle jest już specjalistą w danej dziedzinie. Co więcej, posiada wiedzę i praktyczne umiejętności bardzo cenione przez pracodawcę. Wie, w jaki sposób sprawnie i na wysokim poziomie wykonać swoje obowiązki.
  • Zajmowane stanowisko. Im wyże stanowisko i większe obowiązki plus nieregulowany tryb pracy, tym możliwość większych zarobków.
  • Miejsce pracy. To, czy Twoja firma mieści się w maleńkiej miejscowości czy też w stolicy lub w ogóle w jednej z najbardziej liczących się metropolii świata. Statystyki są tu nieubłagane. Im mniejsza miejscowość, tym mniejsze zarobki. Oczywiście od każdej reguły może być wyjątek.
  • Efektywność pracy. Twoja skuteczność w jak najszybszym ukończeniu zadania ma też decydujący wpływ na wysokość zarobków.
  • Talent. Nie możemy zapomnieć o tej kwestii, bowiem czasem ktoś po prostu ma smykałkę do wykonywania określonej pracy czy czynności.

Artykuły dla Ciebie:

Ile zarabia kierownik biura tłumaczeń?

Przechodzimy do kwestii, która najbardziej Cię interesuje. Ile może zarobić kierownik biura tłumaczeń? Tak naprawdę w Polsce wciąż mało wiemy o osobach wykonujących ten zawód. Tymczasem odgrywają one bardzo ważną rolę w procesie tłumaczeń. Dobry koordynator to człowiek, który trzyma rękę na pulsie i czuwa nad przebiegiem wszystkich prac, abyś Ty jako klient w terminie otrzymał dokładnie to, czego potrzebujesz.

Więc, na jakie zarobki może liczyć kierownik ds projektów w biurze tłumaczeń? Posłużymy się tu ogólnie dostępnymi danymi w Internecie, które pomogą Ci naświetlić sprawę. Tu portal wynagrodzenia.pl przedstawia nam medianę wynagrodzenia na stanowisku kierownika biura tłumaczeń. Ile ona wynosi? 5 580 złotych brutto. Oznacza to, że 25% osób ma wynagrodzenia w Polsce na tym stanowisku poniżej 4 430 złotych brutto, a 25% zarabia powyżej 7 260 złotych brutto. Raport przedstawia dane ze stycznia 2020 roku, są więc to informacje z tego roku. Z tego badania wynika też, że 81% pracowników to kobiety, a tylko 19% to mężczyźni.

Dodajmy w tym miejscu, że są ściśle określone czynniki wpływające na zarobki office managera. Jakie? Są to: staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, województwo. Nie można zapomnieć też, że niektórzy kierownicy otrzymują jeszcze benefity w związku z tym, że wykonują właśnie taką pracę. Będą tu więc: telefon komórkowy do prywatnego użytku, prywatna opieka medyczna czy imprezy integracyjne. Oczywiście są tu także premie.

Ile zarabia tłumacz?

Ile zarabia dobry tłumacz? Czy zarobki w zawodzie tłumacza są w ogóle porównywalne do office managera? Sprawdźmy! Wynagrodzenia.pl podaje, że mediana zarobków na tym stanowisku wynosi aktualnie 5 450 złotych brutto. Innymi słowy mówiąc, 25% osób zarobi mniej niż 4 050 złotych brutto, a 25% osób zarobi więcej niż 7 030 złotych brutto. Masz więc już odniesienie do wynagrodzenia koordynatora biura tłumaczeń i wiesz, że przeciętnie można zarobić o 130 złotych brutto więcej jako kierownik.

Czy oznacza to, że bardziej opłaca się być office managerem niż tłumaczem? Pamiętaj, że mówimy tu o uśrednionych zarobkach. To, ile możesz zarobić zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ty decydujesz czy pracujesz więcej, przyjmujesz trudniejsze projekty lub dorabiasz w weekend. Mało tego! Kluczową rolę odgrywa rozwój. Czym jest? Jak masz go rozumieć? Udział w kursach, warsztatach, podnoszenie kompetencji zawodowych, czytanie publikacji branżowych. Mark Twain napisał: „dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co”. Z kolei Peter Drucker podkreśla: „praca to przedłużenie osobowości. To osiągnięcia. To jeden ze sposobów na zdefiniowanie siebie samego oraz określenie swojej wartości i poziomu człowieczeństwa”.

Jak wygląda praca kierownika biura – office managera?

A jak wygląda praca kierownika biura tłumaczeń? Czym tak naprawdę się zajmuje? Jak sama nazwa tego stanowiska sugeruje, jest to pracownik administracyjny. Czuwa nad wszystkimi działaniami biura tłumaczeń, aby to jak najlepiej działało. Zajmuje się przygotowaniem zamówieniem, dostarcza dokumenty i umowy, to on zarządza kadrą biura tłumaczeń. Od jego umiejętności nadzoru pracowników i podziału pracy zależy tak naprawdę funkcjonowanie firmy. Śmiało można powiedzieć, że jeżeli stanowisko to zajmuje odpowiednia i kompetentna osoba, wtedy można mówić o osiąganiu dobrych wyników i odnoszeniu sukcesów w branży.

Chcesz zostać office managerem? Wszystko przed Tobą! Jeżeli czujesz, że to praca dla Ciebie podejmij kroki, aby Twoje marzenie się spełniło! Michael Landon powiedział: „zaraz, na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia. Działaj! Kiedy poczujesz, że chcesz coś zrobić, rób to od razu, teraz! Dni, które przyjdą, są policzone”.