Poznajemy tajniki koreańskiej pielęgnacji twarzy

Jeśli widzieliście kiedykolwiek Koreankę na pewno pierwszo, co rzuciło się wam w oczy, to fakt, że te kobiety wyglądają jak nastolatki. Ich cera jest nieskazitelna, a twarz jakby nieskalana upływem czasu. W czym tkwi cały sekret? Okazuje się, że tamtejsze przedstawicielki płci pięknej wyznają zasadę, chcesz być piękna, dbaj o to, co masz. Skrupulatnie każdego dnia oddają się rytuałom czegoś, co my znamy jako koreańską pielęgnację twarzy. Na czym ona polega? Jak wygląda? Dowiedź się wszystkiego, co pozwoli ci zadbać o siebie, tak, jak czynią to panie z Korei.

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Powodem, dla którego tak wysoko cenimy urodę Koreanek jest to, że mają nieskazitelną skórę, o której wiele z nas może tylko pomarzyć. Jeśli przyjrzymy się ich cerze uwiecznionej na fotografiach, ta wydaje się być dosłownie obroniona w Photoshopie. W rzeczywistości koreańskie kobiety są wielkimi fankami reżimowej pielęgnacji skóry i naturalnego makijaży.

Wszystko to ma swoje korzenie w tradycji. Od dawien dawna makijaż Koreanek skupiał skupiał się na upiększaniu i odpowiednim traktowaniu ciała oraz pielęgnowaniu piękna wewnętrznego i zewnętrznego. Wszystko to „pracuje” na to, że nikt nie może im odmówić młodzieńczego wyglądu i słynnej pięknej cery.

Koreańska pielęgnacja twarzy: ochrona skóry a historia

W przeszłości koreańskie kobiety wytwarzały własne produkty do pielęgnacji skóry, w tym: peelingi, balsamy, kremy i olejki. Fasolę mung przekształcono w mydło, balsamy wytworzono z soku z roślin, a olej szafranowy stosowano ze względu na to, że był bogaty w witaminę E.

W czasach królestwa Joseon konfucjanizm miał znaczący wpływ na rutynowe piękno kobiet. Jak to? Czysta i pozbawiona makijażu twarz została uznana za piękną ze względu na nacisk tego systemu społeczno-religijnego na oszczędność i skromność, a także na piękno wewnętrzne.

W praktyce kobiety pochodzące z rodzin z klasy średniej nosiły jaśniejszy makijaż, koncentrując się na jasnej i zdrowej twarzy. Z drugiej strony przedstawicielki płci pieknej mieszkające na dworze nosiły dużo bardziej efektowny makijaż.

Koreańska pielęgnacja twarzy: przybory do wykonywania makijażu

Tradycyjnie koreański makijaż wykonywano ręcznie przy użyciu naturalnych składników. Wszystkie przybory tj. pędzle do mieszania i nakładania wielu proszków, atramentu do brwi i różu, przechowywano w drewnianym pudełeczku z lustrem.

Koreańska pielęgnacja twarzy: wypróbuj w domu

Koreańskie kobiety są znane ze swojej błyszczącej, naturalnie wyglądającej skóry. Jeśli chcesz odkryć w czym tkwi sekret ich nieskazitelnie wyglądającej cery, zdradzimy ci go!

Przede wszystkim miejcie świadomość, że cała tajemnica koreańskiej pielęgnacji skrywa się w regularności i surowym przestrzeganiu określonych kroków. Oto one!

 • Umyj twarz wodą,

 • użyj tonera (równoważy poziom pH skóry i pomaga wchłonąć kolejne stosowane produkty),

 • zastosuj esencję (świetnie nawilża cerę i pracuje na młody wygląd twarzy),

 • użyj ampułki (do użytku czasowego, aby dać skórze dodatkową pomoc),

 • wykorzystaj moc serum (mają duża ilość składników aktywnych i w związku z tym pomagają w walce ze zmarszczkami, ciemnymi plamami czy odwodnieniem),

 • połóż krem pod oczy,

 • wklep krem nawilżający,

 • latem (ale nie tylko )nie zapomnij o kremie z filtrem przeciwsłonecznym (dzięki temu unikniesz powstawania ciemnych plam, zmarszczek i drobnych linii).

Kilka trików koreańskiej pielęgnacji twarzy

Chcesz mieć nieskazitelną cerę tak jak Koreanki? Mamy dla ciebie kilka trików z koreańskiej pielęgnacji twarzy.

 • Codziennie nakładaj krem z filtrem przeciwsłonecznym

Jednym z filarów koreańskiej pielęgnacji twarzy jest ochrona skóry przed słońcem. Według badań naukowych wynika, że 90% wieku naszej skóry zależy od ekspozycji na słońce. Koreanki zważając na to maksymalnie chronią twarz przed niepożądanym działaniem słońca.

Jeśli marzysz o tym, aby twoja skóra wyglądała świeżo i młodzieńczo jak najdłużej, stosuj produkty z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepiej takie, które nawilżają.

 • Oczyszczaj dwukrotnie twarz

Co, aż dwa razy? Tak. Być może w tym tkwi jeden z głównych filarów koreańskiej pielęgnacji twarzy i co za tym idzie, pięknie wyglądającej cery Koreanek.

Podwójne oczyszczanie dokładnie usuwa zanieczyszczenia ze skóry: brud i bakterie. Należy jednak robić to w bardzo delikatny sposób. Zaleca się, aby taką koreańską pielęgnację twarzy zacząć od środka oczyszczającego na bazie oleju czy wody oczyszczającej. Dopiero później wskazane jest użycie jakiś żeli czy pianek do usunięcia makijażu.

 • Stosuj lekkie produkty

Koreanki do swojej koreańskiej pielęgnacji twarzy stosują lekkie produkty. Zamiast jednej ciężkiej warstwy stosują ich kilka. Tak, aby nawilżyć i warstwę ochronę – coś w rodzaju ubierania się na cebulkę.

 • Delikatne peelingi

Delikatne złuszczanie to kolejny ważny krok w rutynowej koreańskiej pielęgnacji twarzy. Warto podkreślić, że Koreanki radzą unikać peelingów granulowanych. Cała sztuka polega na delikatnym traktowaniu skóry i minimalizowaniu tarcia. Godne polecenia są maski na noc zawierające środek złuszczający.

 • Korzystaj z mocy masek arkuszowych

Jeśli nie byliście świadomi, to zaraz już będziecie. Maski arkuszowe pochodzą z Korei Południowej. Kto do tej pory z nich nie korzystał teraz powinien zdać sobie sprawę, że skrywa się w nich wielka moc. To bezwzględna podstawa koreańskiej pielęgnacji twarzy. Procedura oczyszczania i nawilżania twarzy bez nich nie byłaby kompletna.

Co sprawia, że są tak ważne dla naszej twarzy i jej piękna? Arkusz takiej maski zapewnia wysokie stężenie dobrych dla skóry składników, wśród nich są m.in. kwas hialuronowy i inne substancje aktywne. Co więcej, forma arkusza zapobiega odparowaniu wszystkich dobrych dla naszej buzi składników, blokując surowicę na miejscu. To wszystko czyni ją tak wyjątkową i wprost magiczną dla naszej cery.