Ślub z Francuzem – zobacz, z czym się to wiąże

Kochasz dźwięk słów „je t’aime”? Marzysz o tym, aby jakiś przystojny Francuz stanął na Twojej drodze życia? Chcesz każdego dnia słuchać jednego z najbardziej romantycznych języków świata? W takim razie zapewne myślisz o ślubie z Francuzem. Pytanie: czy wiesz z czym się to wiąże? Wychodząc za mąż za człowieka pochodzącego z innego kraju i innej kultury należy wziąć pod uwagę, że wejdziecie w związek małżeński nie tylko z tym konkretnym człowiekiem, ale i tym wszystkim co wiąże się z jego korzeniami. Oto kilka rzeczy, które sprawią, że nic Cię nie zaskoczy!

Ślub z Francuzem: pierwsze spotkanie

Moja miłość równie jest głęboka jak morze, równie jak ono bez końca.Im więcej Ci jej udzielam, tym więcej czuję jej w sercu.” (William Szekspir)

Wszystko ma swój początek. Zaczyna się od pierwszego spotkania. Te bywają różne. Przyszłego małżonka można poznać podczas wakacji, w pociągu, na evencie zorganizowanym przez firmę czy chociażby kupując bułki w sklepie spożywczym. Niektóre historie są tak niemożliwie, że słuchając ich uzmysławiamy sobie, że coś musi być w tym całym przeznaczeniu i spotkaniu swojej drugiej, nierównej połówki pomarańczy.

Od dawien dawna wiele kobiet było oczarowanych Francuzami. Dlaczego? Ten ich seksowny akcent, recytowanie poezji i fakt, że mają w sobie „to coś”, co sprawia, że chce się koniecznie ich poznać.

Niemniej biorąc ślub z Francuzem należy pamiętać, że poślubia się mężczyznę z innego kraju i innej kultury. Nasze korzenie, wychowanie, nawyki, upodobania czy rzeczy związane z codziennością naprawdę różnią się w zależności od tego skąd pochodzimy. Trzeba więc być przygotowaną na wiele spraw. Jakich? Za chwilę Ci je zdradzimy!

Ślub z Francuzem: „r” jak romantyczny

Pierwsze, co powinnaś o nich wiedzieć, to, to, że Francuzi są naprawdę romantyczni. Powiedzielibyśmy, że jest to wręcz romantyczność przez wielkie „R”. Oni celebrują miłość. Kochają intensywnie i oczekują tego w zamian. Jeśli szukasz partnera pełnego pasji, to zdecydowanie odpowiedni człowiek dla Ciebie!

Ślub z Francuzem: „p” jak perfumy

Lubisz czuć, że Twój mężczyzna ma nieziemski zapach? W takim przypadku, Francuz będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Oni kochają czuć perfumy na swojej skórze i włosach. Oczywiście oprócz zapachu, który można powiedzieć, że noszą na sobie, można lubić ich za styl – jak nikt potrafią być zarazem klasyczni, artystyczni i seksowni.

Ślub z Francuzem – „p” jak poezja

Jeśli drażni Cię to, że facet jest romantyczny i lubi napisać ci wiersz, Francuz będzie Cię drażnił. Oni już tak mają, że gdy są zakochani piszą wiersze dla swojej ukochanej, wymyślają czułe słówka, zostawiają pełne namiętności liściki.

Ślub z Francuzem: „m” jak muzyka

Mówi się, że muzyka łączy, ale co jeśli to, co on nałogowo słucha będzie działało Ci na nerwy? Jedno, co powinnaś wiedzieć, to, to, że tamtejsi mężczyźni kochają się w klasycznych balladach. No może nie każdy jeden, ale duży procent z nich ma sentyment do tego rodzaju muzyki.

Ślub z Francuzem: „p” jak francuscy przyjaciele

Przygotuj się na to, że nie będziesz mieć nic wspólnego z jego starymi przyjaciółmi i być może drażniące Ci się wyda, iż tworzą coś w rodzaju jakiegoś kółka adoracyjnego, do którego nie lubią zbytnio wpuszczać nikogo z zewnątrz.

Ślub z Francuzem: „p” jak rozmowy o polityce

Francuzi lubią rozmawiać na temat najnowszych wydarzeń we Francji i na świecie, a także tych dotyczących polityki. Przygotuj się, że jeśli Twoim mężczyzną będzie Francuz dość często w Waszym domu będą podejmowane takie pytania.

Ślub z Francuzem: „k” jak nie krytykuj Francji

Chyba nikt nie lubi jak krytykuje się „naszych”, „swoich”, prawda? Francuzi są w tej kwestii wyczuleni na wszelkie słowa krytyki skierowane bezpośrednio w kierunku ich ojczyzny. Dyskutując z nim lepiej wyjdziesz obierając postawę defensywną. Niech to on będzie stroną, która analizuje wszystko to, co jest negatywne, a przede wszystkim tą osobą, która jako pierwsza o tym mówi.

Ślub z Francuzem: „w” jak wrażliwiec

Trochę to naturalne jeśli weźmiemy pod uwagę, że Francuzi są romantyczni, a gdy się zakochają piszą poezję dla swojej ukochanej. Tak, oni są typami wrażliwców. Wiąże się to z tym, że czasem potrzebują przestrzeni dla siebie i spokoju, w szczególności, gdy rozmyślają. Jeśli w takiej chwili im przeszkodzisz, możesz być niemile zaskoczona.

Ślub z Francuzem: „w” jak wybuchowość

Żyjąc z Francuzem należy przyjąć do siebie, że oni mają w sobie coś dramatycznego. Czasem dyskutując z Tobą mogą rozpędzić się, ich postawa i ton głosu może Ci się wydać przerażająca. Spokojnie, za chwilę im to przejdzie. Oni tak już mają.

Ślub z Francuzem: „k” jak kulinaria

Nie trzeba być wielkim znawcą Francji i tamtejszej kultury, aby mieć świadomość, że Francuzi pałają wielka miłością do jedzenia. Wręcz jest ono tam wyniesiono do rangi sztuki. Mając za męża mężczyznę tej narodowości licz się więc z tym, że w Waszym domu królować będzie jedzenie, gotowanie i pieczenie.

Ślub z Francuzem: „w” jak wygląd

Francuscy mężczyźni nie są tutaj jakimś wyjątkiem, każdy facet to wzrokowiec, ale uwież nam, dla nich Twoja fizyczność jest naprawdę ważna. Stąd będzie niezadowolony jeśli przybierzesz na wadze. Oczywiście dołoży wszelkich starań, aby tak się nie stało.

Ślub z Francuzem: „k” jak jego kobiecość

Być może poczujesz się w tej chwili lekko zdezorientowana, ale Francuzi mają dużo wspólnego z kobietami. Stąd weź pod uwagę, że dla niego jest ważnych wiele rzeczy takich samych jak dla Ciebie. Lubią być chwaleni i doceniani za to, że się starają, ale i dobrze wyglądają.

Ślub z Francuzem: „s” jak docenianie seksapilu kobiety w każdym wieku

To coś, co może rozczulić. Oni na serio uważają, że kobiety w każdym wieku są seksowne. Dadzą Ci to odczuć, co zresztą będzie bardzo przyjemne i da Ci wiele satysfakcji.

Ślub z Francuzem: „k” jak kłótnia

Ten temat rozgryziemy na przykładzie dzieci. Kiedy masz je z Francuzem ten będzie uczył ich doceniania nie tylko kultury francuskiej, ale i polskiej, a także wielu innych. Niemniej, gdy przyjdzie pora na sprawy związane z wychowaniem, dyscypliną, wyborem szkoły, przygotuj się na to, że będzie ostra dyskusja przechodząca w kłótnię o każdy detal.

Ślub z Francuzem: „f” jak feminista

Pokochasz go za to, że promuje prawa kobiet. Tak, Francuzi to feminiści. Zazwyczaj wynika to z faktu, że w ich domu wysoką pozycję ma matka. Niemniej nie oszukuj się, oni mają już tak, iż dostrzegają silne rozróżnienie na „kobietę” i „człowieka”.

Ślub z Francuzem: „w” jak wakacje

Dobrze mieć za męża kogoś, kto ceni harmonię pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Bez względu na to, kim jest, i jaką pracę wykonuje zawsze będzie chciał mieć miłe wakacje.

Każda z Was może tutaj też dołożyć coś od siebie, jeśli macie już za męża Francuza.