Wciąż gorący temat: domy w Grecji

Słońce, błękit we wszystkich odcieniach, cudowne plaże i turkusowe morze, cytrusy, zapach kawy unoszący się w powietrzu, feta, oliwa, Ateny, Itaka, Zakintos, Dionizos, Zorba czy teatr. To niektóre z wielu skojarzeń jakie mogą przyjść nam na myśl, gdy słyszymy słowo „Grecja”. Jest to kraj o długiej, bogatej i pięknej historii. Mogący poszczycić się wspaniałą kulturą, tysiącami niesamowitych atrakcji turystycznych i widoków, które każdego roku przyciągają rzesze podróżników z całego świata. Państwo to od pewnego czasu wciąż jest na językach za sprawą ofert domów w Grecji. Odkryjcie z nami ten gorący temat!

Domy w Grecji: dobre miejsce na inwestycję w nieruchomość?

Niektórym z nas nie wystarcza odwiedzić Grecję w majówkę, pojechać tam na lato lub wpaść do jednego z tutejszych miast na weekend. Są wśród nas osoby zakochane w tym kraju, jego rytmie życia, kulturze, jedzeniu, a także w ludziach i pragnąć być tu częściej, stać się w pewnym sensie „Grekami”. Oczywiście najbardziej naturalnym sposobem jest zakup domu w Grecji.

W ciągu ostatnich lat nie trudno było zauważyć, że kierunek ten stał się całkiem korzystnym miejscem do inwestowania. Oczywiście w głównej mierze na atrakcyjność wpłynął kryzys finansowy z 2010 roku. A dokładając do tego piękno i czar tutejszych miejscowości, przyjazny klimat i to bajkowe położenie, chętni zaczęli tu ściągać z różnych długości i szerokości geograficznych.

Nie każdy jednak zamierza kupować domy w Grecji, aby tutaj żyć. Są tacy, którzy traktują to jako dobry biznes. Inwestują w nieruchomości i je wynajmują.

Na korzyść takich inwestycji pracuje to, że państwo to jest członkiem UE, dołączyło do strefy euro. Trzeba jednak uważać na domy w Grecji, które się nabywa, ponieważ ich nabycie może wiązać się z różnymi konsekwencjami – np. będziecie mieli na głowie kogoś z instytucji zajmującej się zabytkami. W związku z tym zaleca się bardzo ostrożnie podejmować decyzje, mieć swoje człowieka na miejscu, który wszystko dokładnie „zbada” i pomoże sprawnie przejść przez wszelkie wymogi prawne państwa greckiego.

Domy w Grecji – gdzie kupić swoją wymarzoną nieruchomość

Porozmawiajmy teraz o konkretnych lokalizacjach waszych wymarzonych domów w Grecji. Gdzie kupić nieruchomość spełniającą Wasze sny i pragnienia? Tak naprawdę wszystko zależy, który region tego państwa upodobaliście sobie najbardziej, gdzie czujecie się jak w domu, a także gdzie wyobrażacie sobie, że spędzicie wiele cudownych i pięknych chwil. Dochodzi jeszcze kwestia tego czy preferujecie Grecję kontynentalną, czy wolicie zamieszkać na jednej z tutejszych wysp.

Domy w Grecji: kierunek Chalkidiki

Ten półwysep cieszy się popularnością wśród turystów. Zresztą bardzo dużo osób, które przyjechały tutaj na letni wypoczynek, widząc to miejsce na własne oczy, zakochują się w nim. Nie ma w tym nic dziwnego, to pełna uroku i niewątpliwie piękna lokalizacja.

Co prawda na dziś dzień trudno znaleźć takie atrakcyjne ceny jak jeszcze jakiś czas temu, ale nadal można znaleźć domy w Grecji w tej lokalizacji za naprawdę rozsądną stawkę. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zainwestować w odpowiedniego agenta nieruchomości lub poprosić o pomoc kogoś z miejscowych, aby pomógł Wam znaleźć wymarzoną nieruchomość w dobrej cenie.

Domy w Grecji: kierunek Korfu

Korfu skradła serce niejednej osobie. Niewątpliwie nie można odmówić jej uroku. Wszędzie rosną oliwki i cytryny. Mamy dla siebie cudowne słońce i spokój. Dookoła rozpościerają się piękne krajobrazy.

Co powinno Was ucieszyć, wciąż można tutaj nabyć nieruchomości za całkiem atrakcyjne stawki.

Domy w Grecji: kierunek Kreta

Kreta jest największą ze wszystkich greckich wysp i ulubioną wśród kupujących nieruchomości i turystów. Popularność tej lokalizacji sprawia, że nieruchomości są tu nieco droższe niż na innych okolicznych wyspach.

Domy w Grecji: kierunek Delfy

Położone w centrum Grecji kontynentalnej Delfy i znane są ze swoich stanowisk archeologicznych. Miejsce to ma bogatą historię i kulturę. Szczególnie upodobali sobie je wielbiciele historii i turyści, którzy wcześniej mając możliwość spędzenia tu czasu, zakochali się w tej lokalizacji. Dla tych, którzy mądrze podejdą do poszukiwań nieruchomości czeka miła niespodzianka, da się znaleźć coś w rozsądnej cenie!

Domy w Grecji: kierunek Ateny

Ateny, miasto malowniczo położone na wzgórzach, miejsce, w którym przeszłość wciąż czai się za każdym rogiem. Łączy grecką historię i kulturę z nowoczesnym światem. Choć nieruchomości nie są najtańsze, wciąż można upolować na takie, które są w dobrej lokalizacji i cenie.