Angielski dla dzieci: najprostsze metody nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 5-14 lat

angielski dla dzieci online za darmo

Wczesna nauka języka obcego jest dla dziecka niezwykle istotna. Dzieci nie tylko rosną i rozwijają się w szybkim tempie, ale także przyswajają każdy szczegół tego, co widzą, a w szczególności tego, co słyszą. Dziecko, które od najmłodszych lat posiada kontakt z językiem obcym, znacznie łatwiej zapamiętuje każdą uzyskaną informację. Dzieci zwykle zaczynają od języka angielskiego. Angielski dla dzieci jest prosty i zabawny. Podczas nauki angielskiego, maluchy mogą naprawdę dobrze się bawić.

Pokażemy ci, jak znaleźć i wybrać odpowiednią metodę nauki języka angielskiego, z której mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Kontynuuj czytanie, by sprawdzić, co takiego przygotowaliśmy dla ciebie i w jaki sposób można nauczyć się angielskich słówek szybko i bez żadnego problemu.

angielski dla dzieci online za darmo

Angielski dla dzieci – W jaki sposób uczą się maluchy?

Każde dziecko uczy się i zdobywa nową wiedzę w szczególny sposób. Dlatego ważne jest, aby rodzice rozpoznali i dostosowali metodę nauki angielskiego dla dzieci w odpowiednim czasie.

Jest to bardzo ważne również dlatego, że niektóre dzieci wolą uczyć się w grupie z innymi dziećmi, podczas gdy inne wolą uczyć się wyłącznie w towarzystwie osób dorosłych.

Otwarte i komunikatywne dzieci mówią po angielsku bez strachu, nie popełniając przy tym błędów. Dzieci zamknięte w sobie częściej popełniają błędy, zaś sama nauka języka przychodzi im z większym trudem.

Angielski dla dzieci powinien być dostosowany do ich wieku oraz wcześniej zdobytej wiedzy. Na rozpoczęcie nauki angielskiego przez dzieci nigdy nie jest za wcześnie. Im szybciej rozpoczną one naukę, tym łatwiej będzie im opanować język. Metody nauki przeznaczone dla dzieci w różnym wieku:

  1. Dzieci do trzeciego roku życia uczą się, słuchając osób dorosłych,
  2. Dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat uczą się myśleć samodzielnie,
  3. Dla dzieci od siódmego do dwunastego roku życia odpowiednia jest nauka w grupie, gry logiczne, dopasowywanie słów.

Warto wiedzieć, że do rozpoczęcia nauki angielskiego dziecko potrzebuje motywacji. Często jednak zdarza się, że to rodzice są najbardziej zmotywowani do tego, by dziecko zaczęło się uczyć. Postaraj się więc motywować swoje dziecko w odpowiedni sposób.

jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego

Jak zmotywować dziecko do rozpoczęcia nauki angielskiego?

Małe dzieci często nie są w stanie zrozumieć, dlaczego nauka angielskiego jest tak ważna. Zdarza się jednak, że nie rozumieją tego nawet niektórzy rodzice.

Staraj się nie być takim rodzicem, spróbuj zrozumieć swoje dziecko i wyjaśnić mu, jakie znaczenie ma nauka języka angielskiego. Nie akceptuj wymówek, którymi dziecko będzie próbowało się posługiwać.

Spróbuj przechytrzyć własne dziecko. Aby to zrobić, musisz znać pewien sekret. Mianowicie to, że dzieci są z natury zmotywowane do zabawy.

Sukces w nauce języka można osiągnąć poprzez zabawę i to właśnie zabawa oraz inne zainteresowania twojego dziecka, mogą je zmotywować do nauki języka angielskiego. W ten sposób dziecko łatwiej sobie z nim poradzi.

Gry i zabawy zwykle są dostosowane do każdej grupy wiekowej, począwszy od przedszkolaków do dzieci w wieku szkolnym. Gry i zabawy pomogą dziecku wkroczyć do świata języka angielskiego. Pomogą mu też łatwiej przyswajać nową wiedzę.

Jeśli zauważysz, że twoje dziecko lubi muzykę, możesz wyjść z założenia, że prawdopodobnie spodoba mu się słuchanie określonych piosenek w języku angielskim.

Niektórzy rodzice zapisują swoje dzieci na różnego rodzaju kursy językowe, aby przygotować je w ten sposób do nauki języka obcego w szkole lub pomóc im nadrobić zaległości.

angielski przez internet

To jest powód, dla którego angielski dla dzieci nie może być nauczany na kursach językowych

Wiele szkół oferuje intensywny lub przyspieszony kurs języka angielskiego przeznaczony dla osób, które z jakiegoś powodu muszą opanować język tak szybko, jak to możliwe.

Przy zastosowaniu określonej metody wszystko jest możliwe. Intensywny kurs języka angielskiego przeznaczony jest dla osób, które posiadają ogromną motywację. W tym wypadku należy być przygotowanym na szybkie przyswajanie nowej wiedzy.

Jednak pomimo najszczerszych chęci, sporej liczbie kursantów nie udaje się przyswoić nowej wiedzy ze względu na brak fachowości wykładowców, którzy nie potrafią w adekwatny sposób przedstawić kursantom tego, czego powinni się nauczyć.

Język angielski dla dzieci bardzo ważny, szczególnie jeśli to od jego znajomości będzie zależało odnalezienie się dziecka w nowym otoczeniu. Niefachowy wykładowca może tylko utrudnić ten proces. Praca w grupie nie pozwala na częste rozmowy z samym wykładowcą, co może źle wpływać na motywację dziecka i powodować jego stagnację. Nie należy też zapominać o tym, że egzamin, który odbywa się po ukończeniu kursu, może być dla dziecka bardzo stresujący.

Intensywny kurs języka angielskiego na określonym poziomie trwa przeciętnie około dwóch miesięcy, czego nie można, w gruncie rzeczy, nazwać szybką nauką języka. Zdarza się, że niektóre podręczniki przynoszą o wiele szybsze rezultaty.

Z drugiej strony, technologia jest dziś integralną częścią naszego życia, a dzieci coraz częściej grają w gry i surfują w internecie. Aby czas spędzony przez dziecko w internecie nie okazał się stracony, należałoby zapoznać je ze stronami internetowymi, które oferują specjalne programy edukacyjne do nauki języka angielskiego. Angielski online jest pełen różnorodnych gier interaktywnych oraz quizów, których treść jest odpowiednia do wieku i zainteresowań dziecka.

Nieco starszym osobom internet oferuje kursy biznesowego angielskiego. Ukończenie takiego kursu pozwala na opanowanie terminologii związanej ze współczesnym światem biznesu. Celem takiego kursu jest jak najlepsze przygotowanie do pomyślnego uczestnictwa w spotkaniach biznesowych prowadzonych w języku angielskim, z których żadna wymówka nie pomoże się wykręcić.

Istnieje ponadto wiele aplikacji, do których dzieci również mogą uzyskać dostęp. Jednak żadna aplikacja nie może zastąpić podręcznika do nauki języka. Takie podręczniki idealnie nadają się do samodzielnej nauki języka angielskiego. Poniżej przedstawiamy najlepsze, naszym zdaniem, podręczniki do nauki angielskiego. Kontynuuj czytanie, a zrozumiesz, że nie czytałeś na próżno. Odkryjesz zupełnie nowy sposób nauki języka, który nie wymaga dodatkowego powtarzania. Nauka będzie przebiegać szybko i sprawnie, a przy okazji dowiesz się, w jaki sposób można błyskawicznie opanować angielskie słownictwo.

najlepsza książka do nauki angielskiego

Najlepsze podręczniki do nauki języka angielskiego

Istnieją tysiące podręczników do nauki angielskiego, które możesz przerabiać wraz z dzieckiem, jednak tylko kilka z nich jest w stanie rzeczywiście pomóc wam w opanowaniu tego języka w rekordowo krótkim czasie.

Wybór odpowiedniego podręcznika do nauki języka angielskiego wcale nie jest łatwy. Bardzo ważną rzeczą przy wyborze takiego podręcznika jest zrobienie dobrego wstępnego rozeznania. Staraj się wybierać podręczniki o ciekawej treści czyli takie, które będą w stanie przyciągnąć uwagę na dłużej.

Do takich podręczników należą:

Panuje powszechne przekonanie, że znane na całym świecie bestsellery nauczają angielskiego w dość skomplikowany sposób. Tak jednak nie jest. Nadają się one do tego celu niemalże idealnie. Zwłaszcza, że większość z nich jest napisana w tym języku.

Już samo czytanie tych podręczników znacznie ułatwia naukę słówek oraz wzbogaca słownictwo. Oprócz tego, można o nich i ich autorach rozmawiać z innymi czytelnikami.

Z drugiej strony, większość dzisiejszych dzieci nie lubi czytać, z kolei zapamiętywanie tego, co usłyszały przychodzi im z łatwością. Dla takich dzieci dużo lepszym rozwiązaniem są audiobooki.

Audiobooki doskonale nadają się do nauki języka angielskiego. Uczą bowiem poprawnej wymowy określonych słów. Z tego też powodu wiodą prym wśród podręczników do nauki języka angielskiego. Wystarczy, że znajdziesz w sieci odpowiedniego audiobooka i pozwolisz narratorowi na wprowadzenie ciebie i twojego dziecka w świat języka angielskiego. W dobie szybkiego internetu dostępna jest ogromna liczba aplikacji oferujących szeroki wybór audiobooków, co znacznie ułatwia poszukiwania.

Jeśli jednak zastanawiasz się, w jaki sposób nauczyć się angielskich słówek w ekspresowym tempie, wiedz, że jeden podręcznik zdecydowanie różni się od wszystkich innych. Mowa o Pingulingo. Nie bez powodu książka ta znalazła się na liście najlepszych podręczników do nauki języka angielskiego. Pingulingo to prawdziwy przełom, który już teraz bije wszelkie rekordy sprzedaży. Oferuje on bowiem wyjątkowy program nauczania, składający się ze specjalnie opracowanych lekcji. Pozwalają one na opanowanie języka angielskiego w bardzo krótkim czasie i przy bardzo niskich kosztach.

Gdy raz weźmiesz do ręki podręcznik Pingulingo, przestaniesz zastanawiać się, w jaki sposób można błyskawicznie nauczyć się angielskich słówek. Korzystając z tej metody, codziennie będziesz w stanie opanować 200 nowych słówek. Tego nie można nauczyć się w żadnej szkole. Ten wyjątkowy podręcznik doskonale nadaje się także do nauki biznesowego angielskiego. Twój poziom znajomości języka będzie rosnąć z dnia na dzień. Lekcje zostały opracowane w tak prosty sposób, że nie trzeba ich będzie powtarzać, a z podręcznika mogą korzystać także dzieci, które chłoną wiedzę jak gąbka. Co ważniejsze, mając Pingulingo nie będziesz potrzebować żadnych aplikacji, szkół ani programów nauczania oferowanych przez intensywne kursy językowe.

Jeśli znasz już podstawy języka angielskiego, podręcznik ten może pomóc ci w pogłębianiu twojej wiedzy. Lekcje w nim zawarte są równie skuteczne zarówno w przypadku osób początkujących, jak i w przypadku osób, które znają angielski na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym.

szybka nauka angielskiego

Czy możliwe jest opanowanie języka angielskiego przez dzieci w tak prosty i zabawny sposób?

Angielski dla dzieci musi być zabawą, a przy odpowiednim doborze metody, tym się właśnie staje. Podjęcie decyzji o wyborze najlepszej metody nauki języka angielskiego dla ciebie i twojego dziecka spoczywa wyłącznie na tobie. Czy będzie to najlepszy podręcznik do nauki języka angielskiego, czy też intensywny kurs językowy?

Przypominamy, że przy pomocy podręcznika Pinuglingo można opanować język angielski w ciągu zaledwie dwóch tygodni, podczas gdy kurs języka angielskiego na określonym poziomie trwa około dwóch miesięcy.

Nie należy też zapominać o tym, że dzieci są w stanie skoncentrować się na wykonywaniu konkretnej czynności jedynie przez krótki okres czasu. W przypadku Pingulingo nie trzeba ich do niczego zmuszać, gdyż nauka z podręcznikiem nie wymaga wielogodzinnego nakładu pracy. Wystarczy zaledwie godzina dziennie, aby twoje dziecko osiągało doskonałe wyniki. Poza tym, podręcznik został napisany w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu może być stosowany przez dzieci i osoby dorosłe w pracy nad poprawą poziomu znajomości języka angielskiego.

Nie pozwól więc na to, aby twoje dziecko zawracało sobie głowę przyswajaniem niepotrzebnego materiału i uczęszczaniem na kurs językowy. Wybierz najlepszy sposób nauki angielskiego dla dziecka oraz to, co najlepsze dla ciebie. Ucząc się wraz z dzieckiem, pogłębiasz istniejącą między wami więź, co jest jeden z powodów, dla których nauka angielskiego jest tak ważna.

Ucz się angielskiego wraz ze swoim dzieckiem w zabawny i edukacyjny sposób, stosując tę niesamowitą metodę!

Leave a Reply