Czy szybka nauka angielskiego dla początkujących jest w ogóle możliwa?

nauka języka angielskiego dla początkujących

Do opanowania języka angielskiego konieczny jest wybór właściwej metody. Poniżej przedstawiamy najlepsze metody i wskazówki, dzięki którym szybka nauka angielskiego staje się faktem.

szybka nauka angielskiego

Trzy podstawowe metody szybkiej nauki języka angielskiego

Pierwszą metoda, jaka przychodzi do głowy jest szkoła. W większości szkół język angielski jest przedmiotem obowiązkowym. Nie będziemy jednak zajmować się tą właśnie metodą.

Pierwszą metodą, którą tutaj omówimy jest kurs języka angielskiego. Do ukończenia takiego kursu na określonym poziomie potrzeba zwykle kilku miesięcy. Większość kursów składa się z sześciu poziomów. Zajęcia odbywają się w grupach, a każdy uczestnik kursu posiada takie same warunki pracy. Niektóre szkoły językowe umożliwiają naukę języka angielskiego przez internet czyli proponują tzw. kursy online.

W skład drugiej metody wchodzą aplikacje do szybkiej nauki języka angielskiego. Są one przeznaczone dla osób początkujących oraz dla tych osób, które pragną poszerzyć swoje słownictwo. Istnieje wiele licencjonowanych aplikacji, w których nauka języka angielskiego odbywa się za pośrednictwem internetu.

Trzecią i zdecydowanie najpopularniejszą metodą szybkiej nauki angielskiego jest Pingulingo. Mowa o podręczniku, który umożliwia szybką i łatwą naukę angielskiego w każdej chwili i miejscu. Za pomocą tego podręcznika można opanować język angielski niezależnie od wieku i poziomu jego znajomości. Mogą z niego korzystać nawet dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Podręcznik umożliwia przyswajanie ponad 200 nowych słów i wyrażeń dziennie.

nauka języka angielskiego dla początkujących

Angielski alfabet i szybka nauka angielskiego

Szybka nauka angielskiego nie będzie możliwa, jeśli nie opanujemy podstaw języka angielskiego we właściwym czasie. Alfabet angielski to pierwsza rzecz, którą musimy opanować, jeśli chcemy nauczyć się języka angielskiego szybko.

Alfabet angielski składa się z 26 liter. W przeciwieństwie do wielu innych języków jest on dość specyficzny, ponieważ wymowa większości liter różni się od sposobu, w jaki zostały one napisane.

Zasady pisania liczb w języku angielskim!

Jedną z pierwszych rzeczy, których uczymy się po angielsku, są liczby. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kurs języka angielskiego, czy też uczymy się go przez internet, generalnie koncentrujemy się na tym, by nauczyć się poprawnie wymawiać nazwy liczb. Istnieje jednak wiele innych rzeczy związanych z liczbami w języku angielskim, na które zwykle nie zwracamy uwagi.

Gdy na przykład uczymy się języka angielskiego korzystając z internetu, możemy łatwo zauważyć, że liczby porządkowe są zapisywane bez kropki. Zamiast niej, w prawym górnym rogu za cyfrą znajdują się dwie literki (1st, 2nd, 3rd, 4th.). Jeśli zaś chodzi o dwucyfrowe liczby porządkowe, warto zauważyć, że przy odmianie brana jest pod uwagę wyłącznie druga cyfra (21st).

Z drugiej strony, liczby główne, czyli grupa podstawowych cyfr od 1 do 9 jest w zdaniach angielskich zapisywana słownie, podczas gdy wszystkie liczby powyżej 9 zapisywane są za pomocą cyfr.

szybki kurs języka angielskiego

10 najlepszych wskazówek do szybkiej nauki języka angielskiego!

  • Bądź realistą jeśli chodzi o oczekiwania
  • Stwórz plan, który będziesz sumiennie realizować
  • Wykorzystuj każdą chwilę na to, by zastosować to, czego się nauczyłeś w praktyce
  • Skoncentruj się na komunikacji
  • Powtarzanie jest kluczem do sukcesu
  • Twórz skojarzenia
  • Nie tłumacz wszystkiego
  • Podróżuj
  • Poznaj kulturę języka, którego się uczysz
  • Akceptuj własne błędy

Jeśli postawisz sobie realistyczne oczekiwania, nie poddasz się już przy pierwszej przeszkodzie. Niech każda lekcja będzie celem sama w sobie.

Nauka języka angielskiego może być trudna ze względu na reguły jakimi rządzi się ten język. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem nauki przygotować sobie szczegółowy plan, ustalić priorytety oraz czas nauki. Warto trzymać się ułożonego planu, gdyż wszelkie opóźnienia mogą prowadzić do zapominania opanowanego materiału.

Niezależnie od tego, czy nauczyliśmy się nowego słowa, wyrażenia czy też jednej z reguł panujących w języku angielskim, zawsze próbujmy stosować je w praktyce. Naprawdę warto używać opanowanych już słówek oraz zwrotów w rozmowie i piśmie.

Języka angielskiego najlepiej jest uczyć się poprzez komunikację. Za pośrednictwem sieci społecznościowych możemy znaleźć przyjaciół, z którymi będziemy mogli regularnie powtarzać opanowane wcześniej słownictwo.

Choć na początku każdy z nas obiecuje sobie, że codziennie poświęci trochę czasu na przećwiczenie opanowanego materiału, często zdarza się tak, że obowiązki lub zwykłe lenistwo przeszkadzają nam w tym. Wystarczy jednak, że codziennie przeznaczymy pół godziny na naukę języka obcego.

jak uczyć się angielskiego

Kojarzenie jest bardzo ważnym elementem nauki języków obcych, ponieważ nasz mózg z łatwością zapamiętuje słówka i zwroty kojarzone z obrazkami i wydarzeniami. Tak więc, w początkowej fazie nauki angielskiego, próbujmy kojarzyć z czymś nowo nauczone słówka lub zwroty, a w ten sposób szybka nauka angielskiego stanie się jeszcze szybsza!

Angielski jest dość specyficznym językiem, którego nie można tłumaczyć dosłownie. Lepiej jest skoncentrować się na opanowaniu danej frazy i spróbować zastosować ją w rozmowie. Bardzo pomocne okazuje się też oglądanie filmów, które w znaczącym stopniu mogą nam ułatwić naukę języka angielskiego. Poprzez oglądanie filmów bez dubbingu można zobaczyć, w jaki sposób danej frazy używa się w zdaniu.

Spakujmy walizki. Podróże to świetna okazja do tego, by zastosować zdobytą wiedzę i poprawić znajomość języka angielskiego poprzez rozmowy z obcokrajowcami. To właśnie dzięki zagranicznym podróżom, szybka nauka angielskiego staje się jeszcze szybsza.

Nauka języka obcego jest czymś niesamowitym. Znajomość dowolnego języka obcego pozwala na poznawanie zwyczajów, kultury oraz historii danego kraju. Jest to ściśle związane z poprzednią wskazówką, gdyż podróże są jednocześnie najlepszym sposobem na nawiązanie kontaktu z innymi kulturami.

Musimy także pamiętać o tym, że każdy z nas popełnia błędy. Spróbujmy nauczyć się je akceptować i szukajmy sposobów na ich przezwyciężenie, ale nie poświęcajmy im zbyt wiele uwagi.

Teraz należy jedynie wybrać odpowiednią metodę szybkiej nauki języka angielskiego. Jeśli chcesz szybko i pewnie nauczyć się angielskiego, wiesz już, co należy robić.

Opanuj język angielski w szybki i prosty sposób i porozumiewaj się z obcokrajowcami bez psychologicznej blokady!

Leave a Reply